iş kazasına dur de 1 300x210 - Hakkımızda

Kazanın Büyüğü İhmalin Küçüğü İle Başlar !

BAŞAK GRUP, kurulduğu tarihten itibaren, tüm sektörlerde var olan ihtiyaçlara en iyi ve hızlı şekilde cevap verebilen sayılı kuruluşlardan biridir. İhtiyaç duyulan hizmetlerin tümünü tek çatı altında hızlı ve etkin bir şekilde verebilmekte, güçlü altyapısı ve tecrübeli kadrosuyla tüm beklentileri karşılayabilmektedir.

BAŞAK OSGB  ve  OBAŞAK OSGB önde gelen grup şirketlerimizdendir..

6331 Sayılı İş Sağlığı ve İşGüvenliği Kanunu’nun gerekliliklerine göre kurumumuz risk değerlendirmesi, tehlikelerin tanımlanması, tehlikelerin ortadan kaldırılması ve risklerin kontrol altına alınmasını sağlamak, bu yönde çalışmalar ve eğitimler yapmak amacıyla kurumların iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve sağlık personeli ihtiyaçlarını tek birimden çözmek için kurulmuş ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir. Bünyemizde bulunan 150 yi aşkın  iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, diğer sağlık personelleriyle tam donanımlı olarak ilgili hizmetleri vermekteyiz.

İş sağlığı ve güvenliğini; yasal bir zorunluluk olduğu için değil, insan hayatını önemsediğimiz için yaşam tarzı haline getirmeyi hedeflemekteyiz. İş kazalarının en az düzeye indirildiği, insan odaklı bir toplumun üyesi olmak en büyük gayemizdir.

Önce İş Güvenliği” ilkesiyle hızla büyümeye devam eden Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimimlerimizin, güven odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımı vardır. Bu yaklaşım, sadece maddi kazanımlarla değil, bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı vatandaşlık bilinciyle iç içe gelişmektedir.

Kurulduğu günden bu yana kalitesinden ödün vermeyen BAŞAK OSGB bu disiplin sistemini belgelendirmiştir. Ülkemiz için çalışan,istihdam sağlayan vatandaşlarımızın güvenli ve sağlıklı bir biçimde çalışmalarının gerekliliğinin önem ve bilincinde olan BAŞAK GRUP bundan sonra da çalışmalarına daha büyük bir özveriyle devam edecektir.

İSO 9001 VE  OHSAS 18001 SERTİFİKALARIMIZ:

VİZYONUMUZ:

Bizimle çalışan iş yerlerinde;

  • Ergonomik çalışma koşullarını sağlamak,
  • Üretimde yükselişi sağlamak,
  • İş gücü ve zaman kayıplarını önlemek,
  • Maddi kayıpları engellemek,
  • Tasarruflu ve çevreye duyarlı çalışmalarında yardımda bulunmak,
  • İş sağlığı ve iş güvenliği alanında onlara ideal çözüm ortağı olmak,
  • Uzmanlık dallarımızda en doğrusunu ‘kalıcı’ ve ‘istikrarlı’ olarak vermek,
  • Karşılıklı anlayış, sevgi ve saygı içerisinde teknolojik dünya kalitesinde hizmet sunmak,
  • OSGB sektöründe önder, sektöre yön veren, uluslararası arenada danışılan İş Sağlığı ve Güvenliği kurumu olmaktır.

MİSYONUMUZ:

Faaliyetlerimizin tümünde “Önce İnsan” etmenini gündemde tutarak koruyucu ve önleyici bir anlayışla hizmet vermek en temel misyonumuzdur.

Bu sebeple alın teri döken çalışanların:

İş kazalarına ve meslek hastalıklarına karşı eğitimlerini üstlenmeyi,

onların sıhhatlerini korumak için periyodik muayenelerini ve sağlık taramalarını yaparak erken teşhis ve tedavi olanağı sağlamayı,

sakatlık ve kayıplarını önlemek, sağlıklı, huzurlu bireyler olmalarını ve kazanmalarını sağlamak amacıyla özveriyle çalışmayı hakkaniyet biliriz.

Sıhhatli çalışan, üreten ve geliştiren bir toplumla vatanımızın gücüne katkı sağlamaktır.

Sunduğumuz hizmetlerde itimat edilir olmaya önem vermekteyiz. Sistemli kontrol ve denetimlerle hizmet verdiğimiz işyerlerinde tüm çalışanlara “İş Güvenliği Kültürü” nü aşılamak hedefimizdir…